KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14519395
nr 1451 9395
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 87/160. Bildmått: 35x50, yttermått inklusive ram: 51x67 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
måndag 28 februari 2022
kl 20:50:41
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis